Zážitková výstava Naše cesta se dočká svého pokračování

Interaktivní výstava, která proběhla v roce 2013 a 2015 v Praze a Brně, bude mít své pokračování. Startujeme v září 2019 v novém kabátku, již brzy vám prozradíme další podrobnosti. Těšíme se na všechny účastníky!


Ohlédnutí za 53. Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech

29.6. – 7.7.2018

Přehled uvedených filmů sekce Lidé odvedle:

  • Bohem zapomenuté děti / USA 1986 
  • Kmen / Ukrajina 2014 
  • Krajina ticha a temnoty / Německo 1971 
  • Minulost / Minulost / Česká republika 1998 
  • Nevidím zlo, neslyším zlo / USA 1989 
  • Tiché dítě / Velká Británie 2017 
  • Tiché místo / USA 2018 

Doprovodné aktivity projektu chodicilide  byly zacíleny na zvýšení povědomí veřejnosti o světě neslyšících.

V informačním stanu se návštěvníci mohli seznámit s pravidly správné komunikace s lidmi nedoslýchavými či neslyšícími, otestovat si sluch nebo se seznámit s kompenzačními pomůckami.

Zpestřením pak byly hry se zvukovým pexesem nebo tablety s aplikacemi Znakujte s námi nebo Pexeso pomáhající při výuce Českého znakového jazyka.

Návštěvníci se také mohli zapojit do ukázek výcviku psích pomocníků.

 

V rámci doprovodných aktivit byl v úterý 3. 7. v hotelu Thermal v Malém sále slavnostně uveden Markem Ebenem oscarem ověnčený krátký film Tiché dítě (The Silent Child) za účasti scénáristky a představitelky hlavní role Rachel Shenton a režiséra Chrise Overtona a prezidenta festivalu Jiřího Bartošky.  Besedy a i osobního setkání s představiteli filmu se zúčastnili i zástupci organizací pro neslyšící a i organizací zabývajících se danou problematikou.

 

Za tým chodicilide.cz

Vlaďka Tvrdková

Manažerka projektu chodicilide.cz


Proběhlo: Cyklus přednášek na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy pro 3. ročník mediků

O tom, jaké to je, když se zdravý člověk dozví, že ztrácí jeden za smyslů a bude nadále žít se zdravotním handicapem – bez sluchu nebo zraku; jaká je komunikace s lékaři ale i s nejbližším okolím a ostatní zdravou veřejností, tak o tom jsou přednášky na 1. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy, které jsme zahájili v březnu letošního roku.

Jednotlivé kruhy mediků si nejen vyslechnou životní příběhy lidí se sluchovým a zrakovým handicapem, ale mají možnost vyzkoušet si i simulační brýle zrakových vad, slyšení pomocí bahy, seznámit se se sluchovými implantáty a dozvědět se i řadu dalších potřebných informací včetně osobních zkušeností.

O tom, že je téma pro budoucí lékaře zajímavé svědčí řada dotazů v průběhu přednášek ale i potlesk na závěr pro přednášející.


Jaké to bylo… 52. Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech

Už jste někdy byly v Karlových Varech? A v době filmového festivalu?? Koná se každým rokem a my jsme se tam s týmem „chodičů“ byli podívat už dvakrát! ☺ Tak dlouho už totiž existuje filmová sekce Lidé odvedle, která prostřednictvím filmů přibližuje obyčejný život lidí s postižením – ukazuje ho naplno, pravdivě realisticky a bez předsudků. Filmů se v rámci sekce promítá sedm a vzhledem k tomu, že je každý promítán třikrát (letos byla uspořádána jedna filmová projekce navíc) – mohlo ho podle kapacity sálů vidět 4969 diváků, jak jsem si spočítala.

A který film byl nejlepší?

Chodiči na MFF 2017