Podpořte naše úspěchy

Nebojte se experimentovat – nakonec není důležité, co nám nejde, ale to, co dokážeme.

Ať už je příčinou postižení úraz, nemoc nebo vrozená vada, nemění nic na inteligenci, dovednostech nebo talentu. Žijeme se svými omezeními každý den a často zvládáme mnohem víc, než si představujete.

Jsou mezi námi herci, vědci, umělci, úředníci i dobří řemeslníci a další profese, které postižení nijak neomezuje v dosahování úspěchů. Někdy nás dokonce samo postižení nutí k mnohem větší vynalézavosti a trénování schopností, které člověk bez postižení tak často nepotřebuje. Moderní technologie dnes navíc umožňují věci, které dříve nebyly ani myslitelné. Zapomeňte na předsudky a hledejte s námi nová řešení a možnosti pro lidi s různým postižením.

Logo-sluch+napis-CB_2016_70pt

  • Nedostatek zvukových signálů obvykle kompenzujeme soustředěním, pohybovou nebo obrazovou fantazií, velmi přesným odhadováním obsahu sdělení z řeči těla, koncentrací na detaily nebo schopností vizuálně se vyjadřovat.

Logo-zrak+napis-CB_2016_70pt

  • Omezení obrazu nás nutí více trénovat paměť i koncentraci, rozeznávat hlasy, soustředit se na hmatové vnímání. Díky moderním technologiím navíc můžeme i psát na běžné klávesnici, číst texty na papíře nebo si dokonce prohlížet obrazy.

Logo-pohyb+napis-CB_2016_70pt

  • Omezené motorické schopnosti nemusí být důvodem k nešikovnosti nebo snížené inteligenci. Mnohé činnosti řídí počítač, který lze stejně dobře ovládat i ústy, hlasem nebo očima. Jde tedy jen o to odstranit nebo se naučit obejít fyzické bariéry a plně využít to, co umíme.


OKOMENTUJTE TUTO STRÁNKU:   zatrhněte "Zveřejnit na Facebooku" a podělte se i se svými přáteli!