Patříme k sobě

Buďte tolerantní a nenechte se odradit. I s postižením zůstáváme stále lidmi a je jistě víc věcí, které můžeme sdílet, než těch, které nás rozdělují.

Odlišnosti ve vzhledu, chování nebo komunikaci mohou být projevem zdravotního postižení. 

Některé vnější projevy našich postižení mohou působit zvláštně, vyvolávat nepříjemné pocity nebo vzbuzovat nevhodné asociace. Mnohdy jsou právě vzhled a s ním spojené předsudky zbytečnou bariérou komunikace. Viditelné příznaky přitom nevypovídají o inteligenci ani schopnostech člověka. Buďte tolerantní, je možné si na ně zvyknout stejně rychle jako na piercing nebo zvláštní účes vaší kamarádky.

Logo-sluch+napis-CB_2016_70pt

  • Nepřesná výslovnost, výrazná mimika, příliš hlasitý nebo jinak nepřirozený hlas, natáčení hlavy za zvukem, upřené sledování vašich úst nebo opakované otázky na předmět hovoru provázejí různé druhy sluchového postižení.

Logo-zrak+napis-CB_2016_70pt

  • Natáčení obličeje za světlem, časté mrkání, vstupování do osobní zóny, četné doteky druhé osoby, kývání nebo trhavé pohyby – je mnoho způsobů, jak se projevuje člověk se zrakovým postižením, které má různé příčiny.

Logo-pohyb+napis-CB_2016_70pt

  • Vozík, berle, protézy jsou poměrně běžné, zvykneme si i na jizvy nebo jiné fyzické změny. Na druhou stranu ochablé, chybějící nebo křečovitě sevřené svaly mohou ovlivnit nejen pohyb, ale i výraz v obličeji, držení těla nebo dokonce mluvený projev.


OKOMENTUJTE TUTO STRÁNKU:   zatrhněte "Zveřejnit na Facebooku" a podělte se i se svými přáteli!