Pohyb Sluch Zrak

Dítě se zdravotním postižením? Dobře poradí Šance Dětem

  • Září 3, 2013

Víte, na jaké dávky má nárok rodina s dítětem se zdravotním postižením? Dokážete se ve složitém systému dávek a podpor zorientovat? Máte přehled, jaké jsou možnosti vzdělávání či co obnáší péče o děti s různými druhy zdravotního postižení? Pokud si v těchto otázkách nejste jistí, pomůže vám náš spřátelený portál Šance Dětem – skvělý rádce, za kterým stojí skuteční odborníci.

Posláním Šance Dětem je skrze kvalitní informace pomáhat rodičům, kteří se s dítětem ocitli v problémové situaci, tak aby se dokázali rychle zorientovat a našli cestu k jejímu vyřešení. Stránky se zabývají všemi typy ohrožení dítěte, tedy nejen zdravotním, ale i psychickým a sociálním. Otázky související se zdravotním postižením nicméně na webu mají své výlučné místo v sekci Děti se zdravotním postižením.

Aktuální a užitečnou novinkou je právě sekce s články o dávkách a podporách. Užitečnou hlavně proto, že jde o velice složitý systém, takže zorientovat se v něm a zjistit, na co mám nárok a jak o dávku požádat, není pro běžného smrtelníka vůbec snadné. Cenné informace nabízejí také pravidelné videorozhovory – problematice zdravotního postižení se věnují především tyto tři: O vyrovnání se s postižením dítěteO obavách z kontaktu s lidmi s postižením a O životě rodin s dětmi s Downovým syndromem.

Články pro portál Šance Dětem píšou výhradně specialisté na dané téma. Součástí textů jsou pak nejen odkazy na další související zdroje, ale také kontakty na organizace a pracoviště, kam se rodiče mohou v případě potíží obracet. Témata jsou zpravidla velice podrobně a do hloubky zpracovaná, aby rodiče v nouzi nebyli odkázáni jen na povrchní či neúplné informace, které mohou někdy přinést víc škody než užitku. Prakticky každý den navíc na portálu najdete aktuální přehled všeho nového, co s problematikou ohrožených dětí souvisí.

Vřele doporučujeme podívat se také na oblíbené interaktivní kvízy, jež pokrývají zajímavá a aktuální témata, například: Co ovlivní geny a co výchova? Jací jste rodiče? Nemáte doma malého tyrana? Nehrozí vám syndrom vyhoření? Jak zjistit, že je dítě doma na internetu v bezpečí? Hloubaví rodiče pak jistě ocení i odbornou knihovnu se záznamy o všech publikacích, výzkumech, absolventských pracích či pořadech v médiích s tematikou ohrožení dítěte.

Ať už řešíte jakýkoliv problém, právě na portálu Šance Dětem můžete najít podporu a odpovědi související s danou problematikou.